SİPARİŞ OLUŞTURMA

Bölge Seçim

Gönenli Peynircmm Online stok sistemi kullanıldığı için Bölge Seçim ekranında yapacağınız seçimle bulunduğunuz ya da siparişinizin teslim edilmesini istediğiniz bölgeye hizmet veren mağazanın stoklarına bağlanırsınız. Yapacağınız bu seçim size en kaliteli hizmeti vermemiz bakımından önem taşımaktadır.

Bölge Seçim ekranında yapacağınız seçimi, siparişinizin teslim edilmesini istediğiniz bölgeye göre yapmanız gerekmektedir.

Ürün Arama

Sipariş etmek istediğiniz ürünleri, ana sayfa üstündeki “Arama” alanı yardımıyla ürünün ismini ya da markasını yazarak kolayca arayabilirsiniz. Arama sonucunda çıkacak ürünlerden sipariş etmek istediklerinizi adet/kg. Girdikten sonra sepete ekle butonuyla sepetinize ekleyebilirsiniz.

Sipariş Oluşturma

Size özel fiyat ve avantajlardan Gönenli Peynircmm Online’ da yararlanmak için siparişinizi oluşturmaya başlamadan önce üye girişi yapmanız gerekmektedir. Bölge seçim ekranından siparişinizin teslim edilmesini istediğiniz il ve semti seçtikten sonra siparişinizi oluşturmaya başlayabilirsiniz. Ana sayfada yer alan reyonlar arasında gezinerek ya da sayfanın üstündeki arama alanına ürün isim ya da markasını yazarak sipariş etmek istediğiniz ürünleri belirleyebilirsiniz. Belirlediğiniz ürünleri sepetinize ekleyebilir, siparişinizi tamamlamaya geçmeden önce "Sepete Git" butonuyla sepetinizi görüntüleyebilirsiniz. Sepet sayfasında, sepetinizdeki ürünleri silebilir, adet/kg. Güncellemesi yapabilirsiniz. “Devam Et" butonuyla siparişinizi tamamlama işlemine başlayabilirsiniz. Teslimat adresi ve fatura bilgilerinizi girdikten sonra açılan ekranda teslimat günü ve saatinizi seçebilirsiniz. Siparişlerinize alternatif ürün belirleyebilir, özel notunuz varsa ekleyebilirsiniz. Ödeme ekranında ödeme seçenekleri arasından ödeme şeklinizi belirleyebilir, toplam sipariş tutarınızı, var ise indirimlerinizi ve ödeyeceğiniz tutarı görebilirsiniz. Mesafeli Satış Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve koşulları kabul ettiğinizi işaretleyerek siparişinizi sonlandırabilirsiniz. Sonrasında açılacak ekranda sipariş ettiğiniz ürünlerin listesini, ödeyeceğiniz tutarı, teslimat ve fatura bilgilerinizi görebilirsiniz. Bu ekran aynı zamanda Gönenli Peynircmm Online üyelik bilgilerinizde kayıtlı e-mail adresinize de mail olarak ulaştırılacaktır.

Stok Durumu ve Benzer Ürün Belirleme

Bir Gönenli Peynircmm mağazasında bulabileceğiniz tüm ürünler, Gönenli Peynircmm Online’da da bulunmaktadır. Gönenli Peynircmm Online’ da online stok sistemi kullanıldığı için Bölge Seçim ekranında yapacağınız seçimle bulunduğunuz ya da siparişinizin teslim edilmesini istediğiniz bölgeye hizmet veren mağazanın stoklarına bağlanırsınız. Bölge Seçim ekranından yaptığınız seçime göre stoklarına bağlandığınız mağazada aynı zamanda fiziki satış da yapıldığı için sipariş etmek istediğiniz ürünler mağazada tükenmiş olabilir. Ya da sipariş oluşturma esnasında mağaza stoklarında bulunan ancak siparişinizin teslim edileceği grup saatine kadar mağazada tükenen ürünler olabilir. Siparişinizi tamamlama işlemine geçtiğinizde benzer ürün tercihlerinizi belirleyebilirsiniz.

Benzer ürün seçiminizi;

  • Benzer ürünü benim yerime siz seçin. Bu seçeneği tıkladığınıza;
  • Mağazada siparişinizi hazırlayan Gönenli Peynircmm Online ekibimiz, temin edilemeyen ürün yerine, en uygun benzer ürünü seçecektir. Öncelikle aynı markanın farklı boyutlarını, sonrasında en yakın markaların aynı boyutlarını benzer ürün olarak tercih edecektir.
  • Benzer ürün istemiyorum. Bu seçeneği tıkladığınıza;
  • Siparişinizdeki ürün / ürünler anlık olarak stoklarımızda tükendi ise benzer ürün getirilmeyecektir.
  • Benzer ürün için beni arayın. Bu seçeneği tıkladığınızda;
  • Siparişinizdeki ürün / ürünlerin mağazamızda tükenmiş olması durumunda telefonla aranarak, benzer ürün tercihiniz sorulacaktır. İster kendi seçiminiz ister benzer ürün olsun, memnun kalmadığınızda, sepetinizdeki dilediğiniz ürünü teslimat sırasında anında iade edebilir, teslim aldığınız kadarını ödersiniz.

Siparişin Onaylanması

Sipariş sonlandırma işleminizden sonra, siparişinizin hazırlanacağı mağazaya oluşturduğunuz siparişiniz sipariş numaranız ve sipariş bilgilerinizle beraber ulaşmakta ve Gönenli Peynircmm Online ekibimiz tarafından ürünleriniz hazırlanarak, siparişiniz onaylanmaktadır.

Sipariş İptali

Oluşturduğunuz ve ödemesini online ya da kapıda ödeme olarak tamamladığınız siparişinizi, siparişinizin hazırlanma aşamasının tamamlanmasına kadar iptal edebilirsiniz veya Müşteri Hizmetleri'nden destek alabilirsiniz.

Siparişiniz için online ödeme yaptıysanız, bu tutar siparişiniz onaylanana kadar banka tarafında açık provizyon olarak gözükmekte ve siparişinizin teslimatı ile satışa dönüşmektedir. Siparişinizin, onaylanmadan önce iptal edilmesi durumunda sipariş tutarınız kartınıza yansımamış olacaktır. Onaylanan siparişlerin iptal edilmesi durumunda tarafınıza iki iş günü içinde ödediğiniz tutar iade edilecektir.

Oluşturduğunuz ve ödemesini kapıda nakit ya da kapıda kredi kartı olarak seçtiğiniz siparişleriniz için teslimat sırasında yapmak istediğiniz iptallerde pos cihazı üzerinden anında iade işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Sipariş teslimatından birkaç gün sonra yapılacak iptaller için de aynı işlem uygulanmaktadır.

Siparişinize ek yaparak, Ek Sipariş oluşturduysanız, sipariş iptaliniz ile Ek Sipariş ‘iniz de iptal edilmektedir.

Sipariş Güncellemesi

Oluşturduğunuz ve ödemesini online ya da kapıda ödeme olarak tamamladığınız siparişinizi, siparişinizin hazırlanma aşamasının tamamlanmasına kadar güncelleyebilirsiniz. Sipariş güncelleme işleminizi Gönenli Peynircmm Online ana sayfada yer alan "Siparişlerim" menüsünden ya da güncelleme işleminizi sipariş sonlandırma sayfasında sipariş numarasına ya da "Sipariş Detay" butonuna tıklayarak yapabilirsiniz.

Sipariş güncelleme ekranında; Mevcut siparişinize ek yapabilir, teslimat gün ve/veya saatinizi değiştirebilir, fatura bilgilerinizi değiştirebilirsiniz.

Mevcut siparişinize ek yapmanız durumunda seçtiğiniz siparişe eklemek istediğiniz ürün/ürünleri her zaman olduğu gibi sepete atıp siparişinizi tamamlayabilirsiniz. Ek siparişiniz seçtiğiniz siparişle aynı zamanda aynı adrese teslim edilecek, ayrıca nakliye ücreti alınmayacaktır. Ek yapmak için seçtiğiniz siparişi hangi ödeme seçeneği ile sonlandırdıysanız, ek yaptığınız siparişi de yine aynı ödeme seçeneklerinden biri ile tamamlamanız gerekmektedir.

Mevcut siparişinizin teslimat gün ve/veya saatini değiştirmek istemeniz durumunda seçtiğiniz siparişe ait değiştirmek istediğiniz teslimat gün ve saatini her zaman olduğu gibi seçerek siparişinizi tamamlayabilirsiniz. Siparişiniz aynı adrese teslim edilecektir. Siparişinizi ileri bir tarihe ertelediğinizde, siparişinizde yer alan ürünlerin fiyat ve stok bilgileri değişebilmektedir.

Mevcut siparişinizin fatura bilgisini değiştirmek istediğinizde fatura adresinizde istediğiniz değişiklikleri yaparak, siparişinizi tamamlayabilirsiniz. Siparişiniz aynı zamanda teslim edilecektir.

Siparişe Ek Yapma

Oluşturduğunuz ve ödemesini online ya da kapıda ödeme olarak tamamladığınız siparişinize, siparişinizin hazırlanma aşamasının tamamlanmasına kadar ek yapabilirsiniz. Siparişe ek yapma işleminizi Gönenli Peynircmm Online ana sayfada yer alan Siparişlerim menüsünden gerçekleştirebilirsiniz. Ya da siparişinize ek yapma işleminizi sipariş sonlandırma sayfasında belirtilen tarih ve saate kadar "Ek Yap" butonu ile gerçekleştirebilirsiniz.

Mevcut siparişinize ek yapmanız durumunda seçtiğiniz siparişe eklemek istediğiniz ürün/ürünleri her zaman olduğu gibi sepete atıp siparişinizi tamamlayabilirsiniz. Ek siparişiniz seçtiğiniz siparişle aynı zamanda aynı adrese teslim edilecek, ayrıca nakliye ücreti alınmayacaktır. Ek yapmak için seçtiğiniz siparişi hangi ödeme seçeneği ile sonlandırdıysanız, ek yaptığınız siparişi de yine aynı ödeme seçeneği ile tamamlamanız gerekmektedir.

Siparişinize ek yaparak, Ek Sipariş oluşturduysanız, sipariş iptaliniz ile birlikte Ek Sipariş ‘iniz de iptal edilmektedir.

Siparişlerim

Ana sayfada yer alan Üyelik Menüsü altından ulaşabileceğiniz “Siparişlerim “menüsünde, daha önce verdiğiniz Gönenli Peynircmm Online siparişlerinizi görüntüleyebilir ve önceki siparişleriniz üzerinden yeni bir sipariş oluşturabilirsiniz. Siparişlerinizi, ürünleri reyon bazında görüntüleyerek ya da tarihe göre seçim yapıp sipariş detaylarına girerek listeleyebilir ve kolayca önceki siparişlerinizdeki ürünleri sepetinize ekleyerek yeni bir sipariş oluşturabilirsiniz. 

Favori Ürünlerim

Gönenli Peynircmm Online’ da alışveriş yaparken sık alışveriş yaptığınız ya da beğendiğiniz ürünleri ürün detayında yer alan Kalp ikonu ile Favori Ürünler listesine ekleyebilir, Favori Ürünlerim menüsünden favori ürünlerinizi görüntüleyebilir, siparişlerinizi seçtiğiniz favori ürünleriniz ile hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Favori ürün listenizden çıkartmak istediğiniz ürünleri “Favorilerimden Çıkar" seçeneği ile çıkartabilirsiniz.

 

Sözleşmeler

6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerine istinaden, siparişinizi sonlandırmadan önce Gönenli Peynircmm Online Sipariş Ödeme Sayfasında çıkan Mesafeli Satış Sözleşmesi Ön Bilgi Formu ve Mesafeli Satış Sözleşmesini okuyarak onaylamanız gerekmektedir. Onayladığınız Mesafeli Satış Sözleşmesi, siparişinizi sonlandırdığınızda kayıtlı e-posta adresiniz aracılığıyla tarafınıza ulaşan Sipariş Onay mailinde yer almaktadır. Bu Sipariş Onay maili üzerinden daha sonra da ilgili siparişe ait Mesafeli Satış Sözleşmesi’ne ulaşabilirsiniz. Sözleşmeler Gönenli Peynircmm tarafından 6 ay süre ile saklanmaktadır.

Uyuşmazlık Halleri

Gönenli Peynircmm Online Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin uygulanmasında, Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’da belirlenen parasal sınırlar dâhilinde Tüketici Hakem Heyetleri veya SİPARİŞVEREN/Alıcı’nın ikametgahı veya hizmeti satın aldığı yerdeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir. Taraflar arasında uyuşmazlık durumunda, öncelikle karşılıklı görüşme ve iyi niyet esastır. Eğer uyuşmazlık bu çerçevede çözümlenemez ise İstanbul Avrupa Mahkemeleri ve icra daireleri yetkilidir.


 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR